Vliv barev na psychiku cloveka

Tabulka

Vliv barev na psychiku člověka

Barvy mají fascinující schopnost ovlivňovat lidskou psychiku a mohou vést k široké škále emocionálních a zdravotních reakcí.

Například, červená je spojována s vitalitou a energií, ale přílišné vystavení teto barvě může zvýšit úzkost a podrážděnost. Zelená barva je často spojována s přírodou a klidem, což může snižovat stres a podporovat pocit pohody, přemíra ale vyvoláva nudu a stagnaci. Existují studie, že barevné terapie mohou být účinné při léčbě určitých psychických poruch a mohou dokonce zlepšovat fyzické zdraví prostřednictvím pozitivního vlivu na hormonální hladiny a imunitní systém. Okolní barvy mohou ovlivnit naši náladu a dokonce i fyziologické procesy, jako je srdeční rytmus a krevní tlak. Proto je důležité v každodenním životě uvědomit si, jaký vliv mají barvy na naše vnímání a vybírat prostředí, které podporuje naše pocity a zdraví.

Naše zahrada je místem, kde trávíme hodně času a kde se chceme cítit bezpečně, spokojeně a šťastně, a výběrem určitých barev můžeme naladit přesně tu atmosféru, kterou potřebujeme – ať už povzbudit a dodat energii, naopak uklidnit a zrelaxovat, nebo posílit nějaké naše kvality a nebo se něčemu úplně vyhnout.
V teto tabulce najdeš 12 základních barev s pozitivními a negativními kvalitami. 

Cena 75 Kč

nejsem plátce DPH