Vaše Přírodní ZAHRADA

Harmonická, živoucí zahrada plná zeleně, barev, vůní a zdravého jidla. Váš prostor pro odpočinek, inspiraci, objevování a spojení s přírodou.

TRVALKOVÝ RÁJ- KROK ZA KROKEM K VLASTNÍMU ZÁHONU

3-týdenní kurz

Darkovy poukaz v hodnotě 700Kč na online konzultaci

NA ONLINE KONZULTACI

v délce 1 hodina

700Kč

TRVALKOVÝ RÁJ- KROK ZA KROKEM K VLASTNÍMU ZÁHONU

3-týdenní kurz

Dárkový poukaz na online konzultaci

v délce 1 hodina

28 DŘEVIN PRO PTÁKY A OPYLOVAČE NA PŘÍRODNÍ ZAHRADU

e-book

138 TRVALEK A TRAV PRO TRVALKOVÝ ZÁHON

e-book / tabulka

Moje služby

Návrhy zahrad

Navrhnu vám zahradu, o které sníte. Společně objevíme způsob založení a vyvoje zahrady na přírodních principech. Dovedu vás k vašemu vlastnímu kousku ráje na zemi. Vaše zahrada se stane místem odpočinku, relaxu a bezpečí, a zaroveň radostí, nadšení a objevování.

Údržba zahrad

Provádím údržbu a citlivou péči o již vytvořené zahrady

Ozelenění balkonů a teras

Vytvořím na vašem balkoně/terase váš osobní kousek zeleného ráje, plného vůní, barev a rozmanitých chutí. I na kousku betonu můžete mít skvělé místo pro odpočinek a pohodlí po náročném pracovním dni.

Realizace zahrad

Podle vytvořeného návrhu zrealizujeme zahradu se všemi jejimi částmi, s kompletním dodáním rostlin, výběrem vhodných odrůd, zeminy a veškerých potřebných materiálů.

O mně

Jmenuji se Lilija Filonova, bydlím u Zruče nad Sázavou, kde od roku 2016 buduju
svoji 2.zahradu – permakulturní ráj na 1,6 ha velkém pozemku.

Přírodním zahradám, jejich návrhům a realizacím, se věnuju přes 11 let, zahradničím už přes 30 let. Od roku 2023 pořádám kurzy a semináře.
Pravidelně přispívám do regionálních novin články o přírodních zahradách.

Spolupracuju se zahradními firmami, pro které zpracovávám návrhy a zajišťuju následnou výsadbu rostlin.

Stále se vzdělávám

  • Roční výcvik permakulturních designerů (J.Svoboda)
  • Design jedlého lesa I,II (J. Svoboda)
  • Design rodových statků (J. Svoboda)
  • Poznej a sněz – jedlé a léčivé bylinky v přírodě (I. Gotzová)
  • Trvalky- letní aspekt (Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu)
  • Kořenové čistírny s vertikálními filtry (Kořenovky)
  • Přírodní jezírka (Kořenovky)
  • Permakultura dětem – Pozoruj a jednej. Jak na permakulturu s dětmi. (Cassiopeia, Hnutí Brontosaurus)
  • Trvalky – podzimní aspekt (Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu)

Recenze

Vnímám u Tebe velkou ochotu najít vhodné řešení a velkou pomoc s rozhodnutím v podobě spousty informací k jednotlivým rostlinám. Zároveň oceňuju Tvoji pracovitost. Oceňuju i Tvou ochotu pomoci a zájem i po dokončení realizace. Taky si vážím všech cenných tipů, jak se starat o všechny rostliny, např čím mulčovat apod.

Monika N.

Líbí se mi tvůj design zahrady, ktery jsi vytvorila, je jiny nez jsem chtěl, když na to koukám, to tve řešení je mnohem lepší.

Stanislav T.

Děkuju, Lili, mám radost z naší zahrady a moc děkuji za vaší péči o ní

Ivana B.

Miluji na své zahradě tu rozmanitost a i když je opravdu malinká, díky Lilii Filonové, si každý den mohu dopřát něco dobrého k snídani od jara do podzimu. Ovoce i zelenina je krásně propojená i s kvetoucími kytkami a stromky, které už po dvou letech začínají plodit. Mám z toho velkou radost a moc jí za to děkuji.

Šárka V

Dobrý den, záhony super, moc děkuji. Jsme moc spokojení. A ještě jednou děkuji za milou spolupráci a profesionalní přístup

Peter S.

“Spolupráce s Lily byla moc příjemná a motivující. Všechno šlo snadno a rychle a její odborné znalosti posunuly naše chápání divoké a jedlé zahrady na úplně novou úroveň. Těšíme se, až začneme projekt uvádět do praxe!”

Kateřina Č.

Lili, moc děkuji. Zahrada bude krásná. Děkuji s jakou jemnosti a ohleduplností jsi ji realizovala.

Standa T.

Lilly arrived in my life at the perfect time to realize my dream of having an edible garden. I had an older house with two older fruit trees and mainly grass around the house. We turned over some of the grass to make beds around the garden-level patio. From the start, it was clear that Lilly is extremely knowledgeable about all kinds of plants. We made a beautiful circular-shaped bed full of mixed greens that were easily accessible for weeding and for harvesting. She mixed various varieties of tomatoes in the beds along with the patio with strawberries and flowers and some beautiful roses. To maximize the full season Lilly suggested various perennial berry bushes. Over the next few years, these bushes filled in and a new cherry tree bore fruit as she said. I was even able to harvest arugula, brussel sprouts, and other greens after show had fallen. Lilly really put her heart into the project of creating an abundant and beautiful garden for me. She gave more than she received as payment in return.  I would recommend Lilly as a garden designer to realize the abundance mother nature offers with a little work that gives many returns. In fact, my appreciation and enjoyment of gardening have expanded due to the little mentoring Lilly provided during the creation of my garden.  Thank you Lilly for your generosity, patience, and expertise in making my garden an edible paradise and a beautiful place to work and play.

Casey M.